Loading...

CANDURIN – For Food & Drinking (Gıda ve İçecek İçin)


Candurin® – Mineral Pearl Effect Colors

GIDA VE İÇEÇEKLER İÇİN CANDURIN – MİNERAL SEDEF EFEKT PİGMENT

Candurin sedef efekt pigment, doğal mika bazlı olup titanyumdioksit ve/veya demir oksit ile kombine edilmiş gıda ve ilaca uygun bir pigmenttir. Gümüş, altın, bakır, bronz ve interferans renkler olmak üzere eşsiz ve mükemmel renkleri vardır. Candurin kolay uygulanabilir olup draje, likör, jelibon, sakız kaplama, çikolata, dondurma , bisküvi ve içecek dekorasyonu olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahiptir. Candurin sedef efekt pigmentler GMP (İyi Üretim Uygulamaları) kullanılarak ve Merck KGaA’nın sıkı kalite kontrollerinden geçerek ilaç ve gıda güvenliğinde uluslararası standartlara uygun olarak üretilir. Güvenli ve yenilikçi gıdalar için mükemmel bir üründür.

Hayal gücünüzü zorlayın,

Merck sedef efekt pigmentlerin geniş renk yelpazesi ile piyasa rekabetinde ürünlerinizi nasıl ön plana çıkaracağınızı keşfedin. Bugün kalabalık gıda pazarında talepler büyülü görünümlü yeni ürünlere doğru kaymaktadır. Merck KGaA Candurin sedef efekt pigment ile ürünlerinize göz alıcı görünüm kazandırarak satın alma isteği uyandırın. Tek bir ürünle birden çok renk elde edebilir ürününüz için geniş bir renk yelpazesi oluşturabilirsiniz. Daha da iyisi bunu uluslararası yiyecek ve içecek standartlarında gerçekleştirebilirsiniz. Candurin ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın, benzersiz ürünler yaratarak alışverişi eğlenceli hale getirin.

Mineral Bazlıdır, Yapay Değildir

Titanyumdioksit ve/veya demir oksit ile kombine edilmiş doğal silikat esaslı olan Candurin GMP (İyi Üretim Uygulamaları)’nın yanı sıra Merck KGaA’nın üstün kalite kontrol standartlarında üretilir. Başka renklerde olmak üzere pek çok formülasyona kolayca adapte edilebilir. Candurin ile göz kamaştırıcı, uzun ömürlü ve güvenilir ürünler geliştirebilirsiniz.

Ambalaj Boyutu

Candurin sedef pigmentler 1 kg ve 15 kg olmak üzere iki farklı ambalaj tipine sahiptir. Numunelerimiz 25 gr’lık özel ambalajlarında bulunmaktadır.

Raf Ömrü

Candurin sedef pigmentler güneş görmeyen kuru ve serin ortamda muhafaza edilmek koşulu ile 5 yıl raf ömrüne sahiptir.

Etiket Bilgisi

  • Candurin kullanılan ürünlerde etiket bilgisi aşağıdaki gibi olmalıdır.
  • Gümüş ve interferans renkler için titanyum dioksit ya da E171
  • Bakır ve bronz renkler için demir oksit ya da E172
  • Altın renkler için titanyum dioksit ve demir oksit ya da E171 ve E172

Kullanım Alanları

  • Candurin şeffaf (şeker, içecek, dondurma sosları, jelibon vb.),
  • Yarı şeffaf(şeker hamuru, kakao yağı, karamel vb.)
  • Şeffaf olmayan ama şeker ya da çikolata gibi kaplanmış ürünlerde(sakız, çikolata, draje, badem ezmesi) kullanıma uygundur.
  • Şeffaf olmayan ve kaplaması bulunmayan süt, yoğurt, krema gofret gibi ürünlerde kullanılmaz.

Partikül Boyutu
Candurin sedef pigmentin farklı partikül boyutuna sahip 17 farklı renk çeşidi vardır.

Gümüş renkler için 1-15µm, 5-25µm, 10-60µm, 10-150µm partikül boyutunda olmak üzere toplam dört farklı ürün bulunmaktadır.

İnterferans renkler için 10-60µm partükül boyutunda olmak üzere dört farklı ürün bulunmaktadır.

Altın renkler için 5-25µm, 10-60µm, 10-150µm partikül boyutunda olmak üzere toplam dört farklı ürün bulunmaktadır.

Bakır ya da bronz renkler için 10-60µm, 10-150µm partikül boyutunda olmak üzere toplam beş farklı ürün bulunmaktadır.
Partikül boyutu arttıkça Candurin sedef efekt pigmentin verdiği parlaklık ve ışıltı artarak ürününüzde dikkat çekici bir görünüm elde edilir.
Küçük partiküllü ürünler kullanarak ürününüzde inci gibi pürüzsüz bir yüzey elde edebilir, saten hissi uyandırabilirsiz.

İnterferans Renkler
Candurin interferans renkler kullanarak tek bir ürün ile birden çok renk elde edebilir ve ürün yelpazenizi genişletebilirsiniz.
İnterferasn renkler, kullandığınız ürünün zemin rengine göre farklı efektler sunarak ürünlerinize göz alıcı bir görünüm katar.