Loading...

FINE ORGANICS


#

Finawax-O: Oleamid yapıda doymamış primary amittir ve tamamen bitkisel bazlıdır. Yüksek saflık. Hızlı migrasyon Finawax-E: Erucamid yapıda doymamış primary amittir ve tamamen bitkisel bazlıdır. Finawax-S: Stearamid yapıda, bitkisel bazlı doymuş primary amittir. Finawax-B: Behenamide yapıda, %100 bitkisel bazlı organik antiblok katkıdır. Finawax-C: Etilenbisstearamid yapıda, hemen hemen bütün termoplastik ve termoset sistemlerde iç/dış yağlayıcı ve antiblok olarak kullanılır.

#

Yüksek yüzey direncine sahip bir malzeme grubu olan plastiklerin elektrostatik olarak yüklenmelerini önlemek amacıyla antistatik katkılar kullanılmaktadır.

#

Buğulanma, belli miktarda su buharı içeren hava kütlesinin yoğunlaşma noktasının altındaki belli bir sıcaklığa soğutulması sonucu oluşur. Bu olay özellikle, plastik ambalaj içerisindeki yiyeceğin soğukta depolandığı yada seralar gibi tarımsal film uygulamalarında görülür.


#

Plastaid serisi, dolgulu PE/PP karışımları ve dolgusuz polimer uygulamalarında kullanılan çok fonksiyonlu proses yardımcılarıdır. Bu çok fonksiyonlu proses yardımcıları, ürünün dispersiyon ve akış özelliklerini geliştirerek proses kolaylığı sağlar. FinaSperse serisi ise, pigment ve dolgu içeren proseslerde kolay ıslanma sağlar, dispersiyonu iyileştirerek homojenliği artırır. Bu sebeple pigment kullanılan sistemlerde boyama gücü artar, pigmentten maksimum verim alınır. Yüzey parlaklığına olumlu etkisi olur.

#

Polimerlerin işlenmesi erime noktalarının üzerindeki sıcaklıklarda meydana gelmektedir. Polimerlerin makromoleküler yapısı nedeniyle bu durum polimer eriyiği oluşumuyla sonuçlanır. Kayganlaştırıcı ajanlar bitmiş ürün ve kompoundlar üzerinde başka olumlu etkileri vardır.

#

Ürün portfoyümüzde yer alan çizilme önleyici katkı, aynı zamanda çok yönlü bir proses yardımcısıdır. Dolgu ve katkı maddelerinin daha kolay ve homojen karışımını sağlar böylelikle yüksek darbelere dayanım özelliklerini iyileştirir.


#

Masterbatch üreticileri, enjeksiyon kalıplama ve ekstrüzyon proseslerinde makineyi temizlemek dolayısıyla renk değişimini kolaylaştırmak için kullanılırlar. Vida ve kazandaki pigmentleri yüzeyden sökerler , makine duruş süresini kısaltırlar.

#

Fine Organics çeşitli PET uygulamaları için PET’in işlenmesini geliştiren; çizilme önleyici katkı maddeleri, antistatik, yağlayıcı ve buğu önleyici katkı maddeleri dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

#

Finaguard AM, birden fazla fayda sunabilen %100 biyo-bazlı bir antimikrobiyal katkı maddesidir. Metal içermez. Toksik değildir. Bitkisel yağdan elde edilir ve güvenlidir. Polimer işlemeye uygundur. Gıda ile temas uygulamasına uygundur. Uzun süre etkili antibakteriyel aktivite sunar.


#
Fine Organics, kauçuk malzemelerin işlenebilirliğini kolaylaştırmak ve son üründe istenilen kaliteyi yakalayabilmek adına hem doğal hem de sentetik kauçukta ayrı ayrı veya kombinasyon halinde işlev gören eksiksiz bir katkı maddesi yelpazesi üretmektedir. Multifonksiyonel proses ajanı, yağlayıcı ve dispersiyon ajanı, fiziksel peptizer, plasticizer, antitack ajan, antistatik ajan ve kaydırıcı ajan olmak üzere farklı fonksiyonlar için ürün grupları bulunmaktadır.
#
Biyoplastikler, işlenebilirlik ve fiziksel özelliklerdeki doğal zayıflıkları gidermek için katkı maddelerinin yardımına ihtiyaç duymaları bakımından diğer plastiklere çok benzer. Fine Organics, biyo bazlı ve biyolojik olarak parçalanabilen katkı maddeleri ile gelişmiş eriyik akış özellikleri, proses geliştirme, slip (kaydırıcı) ve antiblok (bloklaşmayı önleyici), çizilme direnci, etkili kalıp ayırma ve daha fazlası gibi özellikler sunar.