Loading...

Merck – Plastikler İçin – Iriotec Serisi


Klasik gölgeleme sistemleri örneğin beyaz pigmentler, alüminyum ya da absorpsiyon pigmentleri gibi farklı katkı maddeleri kullanırlar. Bu uygulamayla sadece güneş ışınlarının ısısı değil aynı zamanda görünür ışık da gölgelenmiş olur. Merck’in Iriotec® pigmentlerinin seçici geçirgenliği ile güneşin ısı ışınlarının büyük kısmı yansırken görünür ışığın büyük bir kısmı geçer. Böylece Iriotec® pigmentleri ile çok ışık ve az ısı içeren UV absorpsiyonu elde ederiz. Iriotec®’dan çatı, çift- ve çoklu duvar, kış bahçesi, sera camları yapımı ve gölgeleme boyaları gibi çeşitli alanlarda yaralanılabilir. Sunulan ürünler kendilerini şöyle farklı kılarlar: Iriotec® 9875 maksimum ışık geçirgenliği ışığın yeşil dalga boyunda olduğundan mimari uygulamalar için uygundur ve Iriotec® 9870 özellikle seralarda kullanım için uygundur.

Ürünler
Iriotec® 9870
Iriotec® 9875
Iriotec® 9880

Merck’in Iriotec® ürün serisi, fonksiyonel, dekoratif olmayan pigmentleri içerir. Bu ürünler, plastiklerin laser ışını kullanılarak işaretlenmesi ve kaynaklanması için çok uygundur. Iriotec® pigmentleri, toz formda sunulur ve plastiğin son rengine ihmal edilebilir bir etki yaratacak şekilde, transparanlıkları ile çok üstündür. Iriotec® pigmentleri, plastikleri kaynaklamayı mümkün kılar, ve ayrıca materyal üzerinde açık ya da koyu işaretler yaratma opsiyonları sunar.

Avantajları: işaretler çevreleyen polimer matriksinden bağımsız olarak oluşturulur. Iriotec®, granüllü formda da mevcuttur ve doğrudan proses esnasında eklenebilir. Uygulamanız için doğru seçim, plastiğin türüne, tek tek lazer ayarlarına ve son üründe istenen görünüme bağlıdır. Ek uygulama tavsiyeleri www.merck-laserforum.com adresinde mevcuttur.

Ürünler
Iriotec® 8800
Iriotec® 8805
Iriotec® 8820
Iriotec® 8825
Iriotec® 8830
Iriotec® 8835
Iriotec® 8208
Iriotec® 8431