Loading...

SABO


Sabo, 1937 yılında Bergamo (İtalya)’da kurulmuş, özel kimyasal maddeler üreten bir firmadır. Dünyanın ikinci büyük Hindered Amine Light Stabilizer (HALS) üreten firmasıdır. Meksika’da da fabrikası bulunmaktadır. Basel (İsviçre) ve Houston (USA)’da satış ofisleri vardır.
Sabo HALS’in yanı sıra, uzun süreli Antistatikler, Antifoglar ve UV absorberler üreten bir firmadır.

Sabo, plastik&boya, kozmetik içerikleri ve endüstriyel uygulamalar için özel kimyasal katkılar dahil olmak üzere, geniş bir pazar kitlesinde kullanılan özel kimyasallar ve katkıların geliştirilmesi ve üretiminde dünya lideridir.
Kimyasal madde üretiminde 75 yılın üzerinde tecrübeye sahip özel bir şirket olan Sabo’ nun liderliği, yüksek seviyedeki esnekliği, kimya prosesi konusunda kuvvetli uzman kadrosu ve kalite ve performans açısından müşteri gerekliliklerini karşılayan ürünleri sağlamadaki kanıtlanmış hizmetidir.


#

UV Stabilizers (HALS); yüksek enerjili ışığın polimer zincirindeki etkisiyle oluşan serbest radikalleri temizleyerek malzemeye zarar verecek zincir reaksiyonları engeller. Bu sayede malzemenin kullanım ömrünü uzatır.

#

UV Absorbers (UVA); polimer malzemeye zararlı etkisi olan yüksek UV enerjisini absorbe edip, bu enerjiyi molekül içi proton transferi ile zararsız hale getirerek malzemeyi korur.

#

Antistatik Ajanlar; plastik üzerindeki statik elektrik oluşumunu engeller. Yüzeye göç ederek ve atmosferik nem ile etkileşerek yüzey özdirencini düşürür. Böylece yüksek elektrik yük yoğunluklarını dağıtarak plastik malzemelere uzun süreli antistatik etki kazandırır.


#

Antifog Katkılar; filmin yüzey enerjisini arttırıp suyun temas açısını düşürerek yoğunlaşmış su damlacıklarının saydam film üzerinde yayılmasına yol açar

#

Antimist Ajanlar; buğu önleyici katkı maddeleri ile birlikte kullanıldığında zemine akan suyun akmasını kolaylaştırarak sera örtülerinde oluşan su filmi kalınlığını büyük ölçüde azaltır. Bu nedenle, sera alanında buharlaşan daha düşük su miktarı sayesinde “sis” oluşumu azaltılır.

#

Dispersiyon Ajanlar; pigmentleri ıslatmak amacıyla kullanılırlar. Ayrıca disperse olmuş pigment parçacıklarının polimer eriyiği içerisinde tekrar kümeleşmesini önlerler