Loading...

Dispersiyon ve Proses İyileştirici Katkılar


Sabo firmasının ürettiği Sabofog Serisi renkli poliolefin masterbatchlerin üretiminde dispersiyon ajanı olarak da kullanılabilmektedir.

RENKLİ MASTERBATCHLERDE DİSPERSİYON AJANLARININ İŞLEVİ: Dispersiyon terimi, pigment aglomeratlarının kayma kuvvetinden yararlanılarak primer parçacıklara ayrılması durumunu ifade eder. Pigmentler renk potansiyellerinin tamamını ancak, tedarik edildikleri aglomerat halinden daha düzenli hale (primer parçacıklar haline) geçtiklerinde gösterebilirler.

Dispersiyon ajanları pigmentleri ıslatmak amacıyla kullanılırlar. Böylelikle pigment yığınlarının arasında küçük boşluklar oluştururlar ve bu durum aglomeratların parçalanmasını kolaylaştırır. Yığınlar parçalandıktan sonra, primer parçacıklar arasındaki çekim kuvvetlerinin sonucu olarak tekrardan bir kümeleşme gözlenebilir. Dispersiyon ajanları ayrıca disperse olmuş pigment parçacıklarının polimer eriyiği içerisinde tekrar kümeleşmesini önlemek amacıyla da kullanılmaktadır.

Ürün Adı TDS MSDS Açıklama
SABOFOG TOE
SABOLEN MLE SD
SABOSTAT MOE
ÜRÜN KARAKTERİSTİKLERİ

Sabofog MOE Sabofog TOE Sabofog MLE Sabofog ML Sabofog MS
Fiziksel Hali (20 °C) Sarı Renkli Sıvı Amber Renkli Sıvı Sarı Renkli Sıvı Amber Renkli Sıvı Krem Renkli
CAS Numarası 9005-65-6 9005-70-3 9005-64-5 1338-39-2 1338-41-6
Ortak İsim Sorbitan Monooleat 20 EO Sorbitan Trioleat 20 EO Sorbitan Monolaurat 20 EO Sorbitan Monolaurat Sorbitan Monostearat
Uygulamalar Poliolefin

masterbatch ve kompoundlarda pigment dispersiyon ajanı olarak kullanılabilir.

Poliolefin masterbatch ve kompoundlarda pigment dispersiyon ajanı olarak kullanılabilir. Poliolefin masterbatch ve kompoundlarda pigment dispersiyon ajanı olarak kullanılabilir. Poliolefin masterbatch ve kompoundlarda pigment dispersiyon ajanı olarak kullanılabilir. Poliolefin masterbatch ve kompoundlarda pigment dispersiyon ajanı olarak kullanılabilir.
PE (LDPE, LLDPE) ve PVC gıda ambalaj filmlerinde antifog ajanı olarak kullanılabilir. PVC gıda ambalaj filmlerinde antifog ajanı olarak kullanılabilir. PVC gıda ambalaj filmlerinde antifog ajanı olarak kullanılabilir. PE (LDPE, LLDPE) ve EVA gıda ambalaj filmlerinde antifog ajanı, PVC filmlerde antistatik katkı olarak kullanılabilir. PE (LDPE, LLDPE) ve EVA sera filmlerinde antifog ajanı, PVC’de antifog/ antistatik katkı olarak kullanılabilir.